1. Przody i tył składamy prawymi stronami do siebie i łączymy boki i ramiona szyjąc 3mm od krawędzi tkaniny. Szwy bardzo uważnie zaprasowujemy w stronę przodu katany.

2. Rękawy składamy na pół prawą stroną do środka i przeszywamy od mankietu aż do końca dekoracji. Nie zszywamy rękawów w całości aby umożliwić dokończenie przyszywania koralików.

3. Kończymy niedokończone rzędy koralików i cekinów.

4. Zszywamy rękawy do końca.

5. Przygotowujemy się do wszycia rękawa: wbijamy szpilkę na środku główki rękawa (w miejscu złożenia). Składamy rękaw z kataną prawymi stronami do siebie. Szew rękawa przesuwamy 1cm od szwu bocznego katany w stronę przodu a środek główki rękawa spinamy równo ze szwem ramiennym. Nadmiar tkaniny rękawa wybieramy czterema zakładkami po około1,5cm- na lewo od szwu ramiennego zakładki idą lewą stronę, na prawo od szwu ramiennego idą w prawą stronę. Rękawa z kataną spinamy szpilkami. Sprawdzamy po prawej stronie czy rękaw ładnie leży.

6. Uważnie zszywamy rękaw z kataną szyjąc 3mm od krawędzi tkany.

7. Na zdjęciu wszyte oba rękawy.

8. Kończymy niedokończone rzędy koralików i cekinów wzdłuż dekoltu oraz na łukach na tyle.

9. Uzupełniamy również niedokończoną dekorację dołu przodów.

10. Po lewej stronie katany przyszywamy 4 haftki w odległości 2,8cm od siebie, uszka po jednej a haczyki po drugiej stronie zapięcia.

11. Gotowa bronowicka katana na bronowickim gorsecie.

12. Zbliżenie dekoracji rękawów.

13. Przód katany zapiętej na haftki.

14. Przód katany.

15. Tył katany.

error: Content is protected !!